ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Sağanak Yağışlı
EĞİTİMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Kasım 2013 Çarşamba 00:18

Gençliğin sorunlarını konuştular

Gençliğin sorunlarını konuştular


Malatya Kent Konseyi tarafından ‘Malatya ve Malatya’daki Gençler’ konulu istişare toplantısı gerçekleştirildi.

    Kent Konseyi Fethi Gemuhluoğlu Toplantı Salonu'nda düzenlenen istişare toplantısına Kent Konseyi Genel Sekreteri Ali Yıldırım, Gençlik Meclisi Başkanı Mustafa Akyıldız, Gençlik Meclisi Yürütme Kurulu üyeleri ve genel kurul üyeleri katıldı.

    Kent Konseyi Genel Sekreteri Ali Yıldırım, gençlik meclisi üyelerinin bugüne kadar yapmış oldukları çalışmaları anlamlı bulduklarını, çıtayı daha da yükseltmelerini beklediklerini söyledi. Toplumsal olaylara dair herkesin belli düşüncelere sahip olduğunu dile getiren Yıldırım, bu düşüncelerin paylaşılarak ortak akıl oluşturulup sorunların çözümüne katkı sunulmasının önem arzettiğini ifade etti. Malatya’dan Türkiye’ye model olabilecek çalışmalar çıkabileceğinin altını çizen Yıldırım, “Malatya Belediyesi, gençlerin rahat çalışması ve iç dünyalarını yansıtabilmeleri için her türlü ortamı sağlamaktadır.” dedi.

    Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Mustafa Akyıldız da Malatya gençliğini ortak paydada buluşturmak için çalışmalar yaptıklarını belirtti. Meclis olarak çalışmaları büyük bir özveri ile yaptıklarını anlatan Akyıldız, önümüzdeki dönemde de gençlerin aktif olarak yer alacakları kendilerini rahat bir şekilde ifade edebilecekleri, gündeme ve gençliğe dair çalışmalar yapmaya özen göstereceklerini kaydetti.

    Programda söz alan gençlik meclisi üyeleri dönem boyunca yapabilecekleri çalışmalar hakkında fikirlerini paylaştı.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER