SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
EĞİTİMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ekim 2014 Çarşamba 14:15

Genç matematikçiden çılgın iddia: Buldum

/home/yztusr/public_html http://cdn2.yazete.com/store/img/genc-matematikciden-cilgin-iddia-buldum-1478881-465x309.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/genc-matematikciden-cilgin-iddia-buldum-1478881-622x360.jpg
Genç matematikçiden çılgın iddia: Buldum

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde 20 yaşındaki Abdulkadir Tamir isimli genç, yüzyıllardır keşfedilemeyen pi sayı sisteminde yeni bir sistem keşfettiğini ve sayıların Pi sayısına orantısal uzaklıklarını keşfettiğini iddia etti.


Henüz 17 yaşındayken “Robot beyni” ismini verdiği robotlarda yapay zeka ve yetenek konulu çalışmasıyla TÜBİTAK’ın ilgisini çeken ve çalışması onay gören Abdulkadir Tamir, dünyada yüzyıllardır bulunamayan yeni bir Pi sayı sistemi bulduğunu iddia etti. Tamir, “Denge Teorisi” ismini verdiği kendi buluşu sayesinde Pi sayısının yaklaşık değerleri üzerinde çalışma yaptığını ve bu çalışma sayesinde sayıların denge merkezlerini, altın oran sayısına uzaklığını ve sayıların pi sayısına orantısal uzaklıklarını bulduğunu söyledi.

Bu sayı sisteminde iddia ettiği konuların formülünü de bulduğunu ileri süren Tamir, “Ben yüzyıllardır kullanılan bir sistemin içerisindeki keşfedilmeyen bazı sırları gün yüzüne çıkardım. Matematiğe biraz olsun katkım olması amacıyla da sayıların denge teorisini yazdım. Bu buluşumu yakında onaylatıp bir makale ile dünyaya duyuracağım” şeklinde konuştu.


KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Burs ve öğrenim kredisine başvuracaklar dikkat !

SONRAKİ HABER

İmzalar atıldı

YORUM YAZ
1 YORUM YAZILMIŞ

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.

  • - John Watson:24 Ekim 2014, Cuma 20:50

    Bu çocuğu tanıyorum piskolojik sorunları olan bir ruh hastası tamamen saçmalıyor önemsemeyin.