ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
EĞİTİMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 16:22

Geleceğin lojistik yöneticilerini HKÜ yetiştiriyor


Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) geleceğin lojistikçilerini yetiştirerek sektörün yetişmiş işgücü açığını kapatmayı hedefliyor.

Son yıllarda hızla gelişen lojistik sektörünün ihtiyacı olan yetişmiş işgücüne destek olmayı amaçlayan HKÜ, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü ile de öğrencilerini geleceğe hazırlıyor. HKÜ bu kapsamda öğrencilerinin edindiği teorik bilgileri pratiğe dönüştürmeleri ve gözlemleri amacıyla Türkiye’nin dünyaya açılan Doğu Akdeniz’deki bağlantı noktası olan Mersin Uluslararası Limanı’na teknik gezi düzenledi. Mersin Uluslararası Limanı ziyaretinde HKÜ öğrencilerine, limanda görevli uzmanlar tarafından limanın genel işleyişi, limanda gemi yükleme boşaltma işlemleri ve konteynerler hakkında bilgi verildi.

İŞLEYİŞİ YERİNDE GÖRDÜLER

Limandaki çalışmaları birebir inceleme imkanı bulan öğrenciler ‘Lojistiğe Giriş’ dersinde teorik olarak öğrendikleri deniz taşımacılığı ve liman işleyişi ile ilgili bilgileri yerinde gözlemleyerek, lojistik sektörü ve mesleğin geleceği ile ilgili geniş bilgi sahibi oldu. Bölüm öğrencileri, ayrıca, ‘Paketleme ve Ambalaj’ dersi çerçevesinde, Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 7. Ambalaj ve Plastik Malzeme ve Makineleri, Paketleme İşlemleri ve Kauçuk Fuarı’nı da ziyaret etti. Öğrenciler, bu ziyarette de teorik olarak edindikleri paketleme ve ambalaj ile ilgili bilgileri, sektörlerin paketleme ve ambalajlama proseslerini nasıl uyguladıkları, değişen çevre koşullarına göre ambalajlama, trende göre işletmelerin hangi malzemeleri, nasıl kullandıkları konusundaki uygulamalarını gözlemleme fırsatı yakaladı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER