ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
EĞİTİMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Kasım 2013 Pazar 18:27

Fırat Üniversitesi'nde sınai mülkiyet toplantısı

Fırat Üniversitesinde sınai mülkiyet toplantısı


Fırat Üniversitesi Rektörlüğü tarafından senato üyelerine yönelik 'Üniversitelerde Sınai Mülkiyet Bilgisinin Yaygınlaştırılması Projesi' bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Fırat Üniversitesi senato toplantı salonunda düzenlenen bilgilendirme toplantısına Fırat Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Hasan Alli, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nuri Orhan, Genel Sekreter Prof. Dr. Sadettin Tanyıldızı ve senato üyeleri katıldı. Bilgilendirme toplantısına katılan Türk Patent Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, sınai mülkiyet hakları, sınai mülkiyetin üniversiteler açısından önemi, yürütülen proje ve Türk Patent Enstitüsü'nün üniversitelere yönelik diğer faaliyetleri hakkında bir sunum yaptı.

Toplantıda, üniversitelerin sınai mülkiyet sistemine entegre edilmesi ve sistemin aktif birer kullanıcısı haline getirilmesi sürecinde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri de ele alındı. Projenin önemli bileşenlerinden biri olan senato bilgilendirme toplantıları, küresel rekabetin en önemli unsurlarından olan patent, marka ve tasarım gibi konularda üniversitelerin üst yönetimlerinde farkındalık oluşturmayı amaçlıyor.

Toplantı sonunda, Fırat Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Hasan Alli, Türk Patent Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Habip Asan’a günün anısına plaket takdim etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER