ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
EĞİTİMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 17:21

Faik Çelik Meslek Lisesi kızları Türkiye şampiyonu

Faik Çelik Meslek Lisesi kızları Türkiye şampiyonu


Bursa Faik Çelik Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Okullar Arası Puanlı Atletizm Şampiyonası’nda Türkiye şampiyonu oldu.

Trabzon’da gerçekleşen şampiyonada kızlar kategorisinde Faik Çelik Kız Teknik ve Meslek Lisesi şampiyonluk kürsüsüne çıktı. Okul öğrencilerinden Songül Konak 1500 metre yarışında Türkiye rekorunun sahibi oldu.

Nefes kesen yarışlar sonunda kızlar kategorisinde Faik Çelik Kız Teknik ve Meslek Lisesi birincilik kürsüsüne çıkmayı başardı. 15 branşta 12 öğrencinin mücadele ettiği yarışlarda ferdi olarak da üstün başarı sergilendi.

Akçaabat Söğütlü Atletizm Sahası’nda gerçekleşen ve iki gün süren organizasyonda yaşanan büyük heyecan, kızların İsveç Bayrak Takım Yarış’ında da birinci olmasıyla daha da da arttı.

Yarışmada Songül Konak, Dünya Yıldızlar rekorunu kırarak 1500 metrede birinci olurken, Meryem Çanakçı 100 metre engelde, Seray Şentürk ise 800 metrede birincilik madalyasını kazandı.

Özlem Kahraman 300 ve 400 metrede ikincilik, Seda Nur Şahin ise 100 metrede ikincilik madalyasını aldı. Meryem Çanakçı uzun atlamada ikincilik madalyasını kazandı. Rumeysa Efe ise üç adımda üçüncülük madalyasını almaya hak kazandı.

Faik Çelik Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürü Nur Teber, aylardır yılmadan çalıştılar öğrencilerinin emeklerinin karşılığı kupa ile aldıklarını belirterek, “Kızlarımızın önünde Dünya Şampiyonası gibi önemli bir yarış daha var. Biz onları her zaman olduğu gibi gönülden destekleyip, heyecanla kapıda bekleyeceğiz” dedi.

Yarışlarda dereceye giren sporcular 22 Haziran’da Çek Cumhuriyeti’nde gerçekleşecek olan Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER