ÖNE ÇIKANLAR :
EĞİTİMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Kasım 2013 Pazar 18:28

Etler pişti, kardeşlik pekişti

Etler pişti, kardeşlik pekişti


Kars'ta eğitim gören farklı illerden öğrenciler için piknik düzenlendi. Mangalda etlerin piştiği piknikte öğrenciler arasında kardeşlikler pekiştirildi.

Kars Özel Harakani Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü Selman Faruk Uyaroğlu, Kafkas Üniversitesi'nde (KAÜ) eğitim görüp yurtlarında kalan öğrencilere yönelik düzenlenen piknikle günümüzün en büyük problemi olan, insanların bir birlerini tanımamaları, anlamamaları ve bir araya gelmemelerine öğrenciler cihetiyle çözüm sunduklarını söyledi. Uyaroğlu, bu bağlamda yurt olarak, kurumlarında ve üniversitede farklı illerden gelen öğrencilerle, bir araya gelip birbirini tanıma ve kaynaşma pikniğini Çıldır Gölü mesire alanında organize ettiklerini belirtti.

Bu ve benzer etkinlikleri pikniğe katılan öğrencilerden aldıkları olumlu tepkilerle ileriki günlerde tekrarlayacaklarını kaydeden Uyaroğlu, “Öğrenci kardeşlerimiz binbir güçlükle kazandıkları üniversite eğitimlerinde başarılarını, aileleri ve bizler görelim istiyoruz. Bugün arkadaşlarımız tarafından yapılan bu etkinlik bu çerçevede önemliydi. Arkadaşlarımız birbirleriyle kaynaştılar, arkadaşlıklarını pekiştirdiler ve bizlere teşekkür ettiler. Bu teşekkür bütün arkadaşlarımın gün içerisinde oluşan tüm beden yorgunluklarını üzerimizden atmaya yetti.” dedi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER