ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Kuvvetli Sağanak
EĞİTİMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Şubat 2013 Salı 01:16

Demirtaş: "Öcalan tarih verdi!"

Demirtaş: "Öcalan tarih verdi!"

Selahattin Demirtaş, İmralı'ya giden heyetin görüşmesini değerlendirdi. Sürecin neticelendirilmesi konusunda Öcalan'ın tarih verdiğini belirtti.


BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş 2. İmralı görüşmelerini değerlendirdi. Demirtaş barış süreci için önümüzdeki iki-üç haftanın çok kritik olduğunu söyledi.

"ÖCALAN İKİ ÜÇ HAFTA İÇİNDE NETİCE ALINSIN İSTİYOR!"

İşte Selahattin Demirtaş'ın konuyla ilgili sözleri; 

Öcalan Türkiye'de herkesin arkasında durabileceği Türkiye'nin birliği içinde tüm halkların beraber yaşayacağı çözüm konusunda kararlı olduğu kendisinin ciddi olduğunu devletinde bu şekilde yaklaşmak dışında bir seçeneğinin olmadığını ifade etmiştir.

Arkadaşlarımızın da gözlemi şu olmuştur; herkesin arkasında durabileceği bir süreç başlasın istiyoruz.

Hazırladığı taslak metni bizlere yakında ileteceğini, en geç iki üç hafta içinde bütün bu sürecin netleşmesi gerektiğini de kendisi ifade etmiştir.

21 MART'TA ATEŞKES

Bir çağrı yapılacaksa bu kendisinin vereceği bir karar. Özellikle 2-3 haftalık sürecin kritik olduğunu anlatmaya çalışıyorum.. Herkesin sağduyulu önerilerini ciddiyetle sunması gerektiği bir dönem geçireceğiz. Yeni bir sürecin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini göreceğiz. Hükümet ve parlamento dışındaki çevrelerin sunacağı katkılar belirleyici olacak. Biz bekliyoruz ki Nevruz'a kadar olumlu bir netice alınması.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER