ÖNE ÇIKANLAR :
EĞİTİMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Ağustos 2013 Çarşamba 10:39

Ceyhan Altın Çocuk Merkezi'nden öğrenci ve velilerine iftar

Ceyhan Altın Çocuk Merkezinden öğrenci ve velilerine iftar


Adana'nın Ceyhan ilçesinde faaliyet gösteren Altın Çocuk Zehra ve Mustafa Gülüç Eğitim Merkezi Okuma Salonu öğrenci ve velileri iftarda buluştu.

Ceyhan’a doğu ve güneydoğu illerinden iç göçle gelen vatandaşların bulunduğu mahallede faaliyet gösteren okuma salonunda öğrenciler ve veliler birlikte iftar yaptı. Okuma salonunun bahçesinde verilen iftara öğrenciler, veliler ve okuma salonu öğretmenleri ile idarecileri katıldı.

Birlik ve beraberliği artırmak, kardeşliği pekiştirmek için verilen iftara öğrenci, veli ve mahalle sakinlerinin özellikle bayanların katılımı yoğundu. Akşam ezanın okunmasıyla birlikte oruçlar açıldı, yemekler yendi. İftar menüsünde ise çorba, cacık, pilav, kıymalı patlıcan yemeğinden oluşan 4 çeşit yemek verildi.

Okuma Salonu Müdürü Murat Beytekin, "Altın Çocuk Eğitim Merkezi olarak, doğu ve güneydoğudan göçle gelen çocuklarımıza biz burada sahip çıkmaya çalışıyoruz. SBS kursunu vermekle birlikte maddi ve manevi değerleri bilinçlendirme adına bu tür aktiviteler, etkinlikler yapıyoruz. Bu kapsamda öğrenci ve velilerimize ve komşularımıza iftar verdik. Ayrıca Ramazan ayı boyunca Kur'an-ı Kerimler okunarak hatimler indirildi." dedi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER