ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Sağanak Yağışlı
EĞİTİMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 16:29

Canik'te aile okulunu tamamlayan 20 anne sertifikasını aldı


Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Sağlıklı nesillerin inşasında aile en önemli değerdir. Bu yüzden Aile Okullarında ailelerimizi eğitimeye devam ediyoruz. Aileler bizim merkezimizde." dedi.

    Fatih İmam-Hatip Ortaokulu'nda düzenlenen Aile Okulu Eğitimi'ni tamamlayan annelere sertifikaları verildi. Canik Kaymakamı Abdullah Kalkan, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Haluk Melekoğlu, Okul Müdürü Mustafa Genç ve kursiyerlerin katıldığı sertifika töreninde 20 anne sertifikalarını aldı.

    MUTLU TOPLUM, MUTLU ŞEHİR

    Törende konuşan Başkan Genç, "Düzenlediğimiz Aile Okulu Kursları ile annelerimizi eğitiyor, aile yapımızı güçlendiriyoruz. Toplumumuzda aile her şeyin önüne geçmektedir. Aileyi korumak ve kollamak, karşılıksız sevgi, saygı anlayışı ile idame ettirmek hepimizin ortak sorumluluğudur. Mutlu aileler mutlu toplumu, mutlu toplum ise mutlu şehri oluşturur." dedi.

    HEDEF, GÜLER BİR ŞEHİR

    Başkan Genç, "Aile sürekli sığınılacak tek limandır. Sağlıklı nesillerin inşasında aile en önemli değerdir. Çocuğun kendi kendini yöneten ve özgüven sahibi bir birey olması, büyük ölçüde yetiştiği aile ortamına bağlıdır. Dolayısıyla ailenin temel direği annelerimize büyük görevler düşmekte. Biz de yerel yönetimler olarak annelerimize açtığımız kurslarla yardımcı oluyor, sağlıklı ailelerin temellerini sağlamlaştırıyoruz. Hedefimiz Canik'teki bütün annelerimizi bu kurslarda eğitmek. Ve her yönüyle gülen bir şehir oluşturmak." diye konuştu.

    KÜTÜPHANE AÇILDI

    Konuşmaların ardından hayırsever Leman Çakar Akseymen tarafından okula kazandırılan kütüphanenin açılışı yapıldı. Başkan Genç, "Eğitime yapılan yatırım, geleceğe yapılan yatırımdır. Bu anlamda eğitime yatırım yapan hayırseverimize teşekkür ediyorum." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER