SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
EĞİTİMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Kasım 2014 Pazartesi 13:47

Büyükşehir’den 'TEOG sırasında gürültü yapılmasın' uyarısı

/home/yztusr/public_html http://cdn3.yazete.com/store/img/buyuksehirden-teog-sirasinda-gurultu-yapilmasin-1488881-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/buyuksehirden-teog-sirasinda-gurultu-yapilmasin-1488881-622x360.jpg
Büyükşehirden uyarı

Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Çelebi Akkuş, TEOG sınavının yapılacağı gün ve saatlerde gürültü yapılmaması uyarısında bulunuldu.


Çelebi Akkuş, çarşamba ve perşembe günleri gerçekleştirilecek TEOG sınavının yapılacağı 09.00-13.00 saatleri arasında, gürültü kirliliğine neden olunmaması konusunda uyarıda bulundu. Çelebi Akkuş, "Bilindiği gibi söz konusu tarihlerde ülke genelinde olduğu gibi şehrimizde de 8’inci sınıf öğrencilerinin geleceğini büyük oranda etkileyecek Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı (TEOG) yapılacaktır. Sınava girecek öğrenciler ve aileleri, bu sınava gelene kadar çok büyük maddi ve manevi fedakarlıklarda bulunmuşlardır. Sınava giren öğrencilerimizin sınav sorularına tam konsantre olabilmeleri için, sessiz bir ortamda bulunmaları gerekmektedir. Sınav salonlarının dışından gelebilecek gürültü, öğrencilerimizin konsantrasyonunu bozacak ve dikkatleri dağıtacaktır. Bu nedenle sınav yapılan yerlerin yakınlarında hiçbir şekilde gürültü ve ses çıkaracak faaliyette bulunulmaması çok önemlidir." dedi.

Vatandaşların, motorlu araç sürücülerinin, inşaat sahiplerinin, seyyar satıcıların, yayın izni almış olsalar dahi sesli ilan yapacak olanların, düğün, merasim ve eğlence gibi faaliyetlerde bulunacakların duyarlı olunmasını isteyen Çelebi Akkuş, "Sınav tamamlanıncaya kadar bu tür faaliyetlerden ve davranışlardan uzak durmalarını önemli rica ederim. Yine aynı saatler arasında sürücülerin, gerekmedikçe korna kullanmaması da çok önemli." diye konuştu.

 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

"Türk öğrenciler ABD'de Avrupa birincisi"

SONRAKİ HABER

Balık istifi eğitim

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.