ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
EĞİTİMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ocak 2014 Cuma 15:09

Bursa’da 480 bin öğrenci karne sevinci yaşadı

Bursada 480 bin öğrenci karne sevinci yaşadı


Bursa’da eğitim gören 520 bin öğrencinin ana sınıfı hariç 480 bini bu gün karne sevinci yaşadı. Bursa Valisi Münir Karaloğlu’nun da katılımı ile gerçekleşen karne dağıtım töreninde renkli görüntüler yaşandı. Hamitler TOKİ Ticaret Meslek Lisesi'nde gerçekleşen karne dağıtım törenine Karaloğlu’nun yanı sıra vali yardımcıları, İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar ve öğretmenler katıldı.

    Vali Münir Karaloğlu, karne törenine gelirken öncelikle okulun satranç kulübü öğrencileri ve spor alanında derece alan öğrencilerle sohbet edip başarılar diledi. Ardından bir sınıfa geçen Vali Karaloğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, karne dağıtımında bulundu. Karneleri dağıtan Karaloğlu, başarılı olan öğrencileri kutlarken, zayıfı olanları da teselli ederek, ikinci döneme daha çok çalışarak düşük notlarını düzeltmelerini istedi.

    Öğrencilerle hatıra fotoğraf çektiren Vali Münir Karaloğlu, çıkışta basın mensuplarına açıklamada bulundu. Bursa’da ana sınıfı ile birlikte 520 bin öğrenci eğitim gördüğünü anlatan Vali Münir Karaloğlu, “Ancak ana sınıfına karne verilmediği için bunun 480 bini karne alıyor. Bu gün çocuklarımız ilk dönemki emeklerinin karşılığını gördü. Ama artık dijital dünyada yaşıyoruz. Bu gün karneyi almadan hepsi bilgisayar üzerinden E karne ile zaten karnelerini biliyorlardı. Belki bu klasik karneyi de kaldırmak mı lazım bilmiyorum? Çünkü artık bunun bir esprisi de kalmadı.” dedi.

    Velilerin de çocuklarına yardımcı olmasını isteyen Vali Münir Karaloğlu, zayıfı olan çocukların kınanmak yerine okul ve öğretmenlerle birlikte sorunların giderilmesini istedi. Vali Münir Karaloğlu, ardından sporda başarılı olan öğrencilere ödüllerini takdim ettikten sonra okuldan ayrıldı.

    Öğrenciler ise karnelerinin iyi olduğunu belirterek tatilde eksik olan derslerini yeniden gözden geçirip, kalan zamanda ise dinlenerek geçireceklerini söyledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER