ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Çok Bulutlu
EĞİTİMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mayıs 2013 Pazar 15:25

'Bu Enerji Bizi Bile Yeniledi' projesi Türkiye birincisi oldu

Bu Enerji Bizi Bile Yeniledi projesi Türkiye birincisi oldu


Milli Eğitim Bakanlığı'nın TÜBİTAK işbirliğiyle düzenlediği 'Bu Benim Eserim' proje yarışmasının Türkiye finalinde, Hürriyet Ortaokulu 'Bu Enerji Bizi Bile Yeniledi' adlı proje ile fizik dalında Türkiye birincisi oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın, TÜBİTAK işbirliğiyle 7-9 Mayıs tarihleri arasında Ankara'da düzenlediği ortaokullar arası 'Bu Benim Eserim Proje Yarışması'nın Türkiye finalinde, Hürriyet Ortaokulu Fen ve Teknoloji Öğretmeni Huzeyfe Can rehberliğinde, öğrenciler Seçil Önay ve Gözde Nur Yıldırım'ın hazırladığı 'Bu Enerji Bizi Bile Yeniledi' adlı proje ile fizik dalında Türkiye birincisi oldu.

Öğretmen ve öğrencileri tebrik eden Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, “Aydınlık ve gelişmiş Türkiye’yi oluşturacak, ülkemizin geleceğine değer katacak olan bilimsel çalışmalar yapan gençlerimizdir. Bilimsel araştırmalar, kalkınmış ülke gerçeğinde çok önemli ve değerlidir. Proje çalışmalarındaki başarılı sonuçların gelişmesi ve artması ile birlikte, gelecekte bilim insanı olarak ülkemizin gelişimine katkı sağlamak mümkündür." dedi.

TÜBİTAK tarafından düzenlenen yarışmaların birçok bilim insanının yetişmesine katkı sağladığını ifade eden Başak, “Küçük görünen çalışmalar, gelecekte dünyanın gelişimine ışık tutacak, dünyanın ve insanlığın gelişimini sağlayacak büyük gelişimin kıvılcımları olacaktır." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER