ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sağanak Yağışlı
EĞİTİMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Eylül 2013 Pazartesi 20:12

Aydıncık’ta İlköğretim Haftası

Aydıncıkta İlköğretim Haftası


Yozgat’ın Aydıncık İlçesinde ilköğretim haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı. İlçede Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başlayan program Aydıncık İlköğretim Okulu bahçesinde devam edildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Aydıncık İlköğretim Okulu Müdürü Eyüp Ceylan, açılış konuşması yaptı. Ceylan, "İlköğretim öğrenim basamaklarının ilkidir, temelidir. Okulun açıldığı ilk haftayı ilköğretim haftası olarak kutlamaktayız. İlköğretimin amacı, öğrencileri vatanını, milletini seven, kendine ve topluma yararlı, yeterli kadar bilgi donanımına sahip yurttaşlar olarak yetiştirmektir. İlköğretim öğrencilerimizi hayata ve üst öğrenime hazırlamaktadır." dedi.

Aydıncık Kaymakamı Coşkun Öztürk’te eğitimin önemine vurgu yaptı. Öztürk, "Çocuklarımız en iyi eğitim öğretimlerini öğretmenlerinden eğitim alarak görsünler ve gelecekte iyi mevkilerde, iyi konumlarda olsunlar. Burada öğretmen arkadaşlarımıza büyük bir sorumluluk düşmektedir. Amacımız hayat boyu öğrenmeyi ve eğitimi benimseyen, modern dünyada söz sahibi olabilen eğitimden aldığı güç ile yoğun rekabet ortamlarının şartlarına uyum sağlayabilen bireyler yetiştirmektir. Anne babaların çocuklarına bırakacağı en büyük miras eğitimdir." diye konuştu.

Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından okunan şiirler büyük beğeni topladı. Program büyük öğrencilerin okula yeni başlayan öğrencilere ‘hoş geldiniz çiçeği’ vermesi ile sona erdi.

Programa Kaymakam Coşkun Öztürk, İlçe Jandarma Komutanı Mehmet Engin, Belediye Başkanı Bahattin Özger, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil Akyol, İlçe Emniyet Amiri İsmail Altıkulaç, okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER