ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
EĞİTİMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 17:39

ANEDER, eğitim koçluğu programını uygulamaya koydu


Anadolu Eğitimciler Derneği (ANEDER) Başkanı İbrahim Turan, Kalkınma Bakanlığı’nın yürüttüğü sosyal projeleri destekleme kapsamında eğitim koçluğu programını hayata geçirdiklerini söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda çalışan 100 öğretmene eğitim verildiğini ifade eden Turan, Eğitim Koçluğu Programı'na katılan öğretmenlerin 300 öğrenciye eğitim koçluğu yaptığını açıkladı. Turan, “Bu kapsamda, eğitim koçları her hafta öğrencilerle görüşerek onlara rehberlik yaptılar. İlköğretim 4. sınıftan üniversiteye hazırlık aşamasına kadar 300 öğrenciye bireysel farklılıkları gözetilerek haftalık çalışma programı hazırlanıp akademik gelişimleri deneme sınavları ve rehberlik anketleri ile izleme faaliyetleri yapıldı. Sınav sonuçlarına göre öğrenciler çeşitli ödüllerle motive olmaları sağlandı.” dedi.

Turan, öğrencilerin ailelerinin de projeye dahil edildiğini ifade ederek, “Rehber aile, bireyi tanıma-iletişim, meslekleri tanıma, etkili ders çalışma teknikleri, kişisel bakım konularında aile eğitimleri yapılarak ev ziyareti gerçekleştirildi.” şeklinde konuştu.

Öğrencilerin sosyalleşmelerine ve kaynaşmalarına katkı sağlamayı amaçladıklarını anlatan Turan, onların sinema ve piknik organizasyonlarına götürüldüğünü söyledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER