ÖNE ÇIKANLAR :
EĞİTİMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Kasım 2013 Pazar 18:44

200 öğrenciye gönüllü ders

200 öğrenciye gönüllü ders


Denizli Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin 5 yıl önce başlattığı ‘Eğitim İçin El Ele’ projesi, 2013-2014 Eğitim ve Öğretim Yılı'nda da devam ediyor. Proje kapsamında, Pamukkale Üniversitesi'nin (PAÜ) eğitim ve fen edebiyat fakültelerinde öğrenim gören Denizli Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyesi 50 gönüllü eğitmen, üniversite sınavı için kursa gidemeyen 200 öğrenciye üniversiteye hazırlık dersleri vermeye başladı. Öğrenciler, Haziran 2014’e kadar sürecek hazırlık kurslarında ilk derslerini işledi.

Denizli Lisesi’ndeki kursun başlangıcı öncesinde düzenlenen törene; Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül, Kent Konseyi Başkanı Şamil Çınar, Başkan Yardımcısı Ali Değirmenci ile gönüllü eğitmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı. Denizli Belediyesi Gençlik Meclisi Eğitim İçin El Ele Proje Koordinatörü Yunus Kırmacı, daha fazla öğrencinin üniversiteyi kazanması için katkı koymak, eğitimde fırsat eşitliği açısından destek vermek amacıyla projeyi hayata geçirdiklerini kaydederek, projeye destek veren kurum temsilcilerine, gönüllü eğitmenlere ve öğrencilere teşekkür etti.

Kendileri için belediyecilik hizmetlerinin sadece yol, kaldırım ya da park yapmaktan ibaret olmadığını ifade eden Başkan Zolan, ‘Eğitim İçin El Ele’ projesinin sosyal sorumluluk olduğunu vurguladı. Zolan, ''Bu proje, gençlerimizin gelecekte bu ülkeyi yönetmek adına ne kadar sorumluluk taşıdıklarını gösteren bir projedir. Bu topraklar için bu güzel ülkemiz için bu millet için herkesin bir şeyler yapması gerekiyor. Burada çok değerli gönüllü eğitmenlerimiz, hafta sonlarını, boş zamanlarını kendilerine ayıracaklarına siz gençlere bilgi aktarmak yönünde kullanmaya karar vermişler. Onların da bu ülke için verebilecekleri bugün için bu eğitimdir. İnşallah yakın gelecekte bu eğitim ordusuna katıldığınızda ülkeye daha büyük katkı sağlayacaksınız.'' dedi.

Bu arada, geçen yıl ücretsiz kurs alan ve şu an Gediz Üniversitesi'nde burslu eğitim gören Nazlıcan Dağhan da kursun faydasını anlattı. Projede yer alan gönüllü eğitmenlere sertifika verilip saat hediye edildi. Başkan Zolan, geçen yıl kurslara katılıp sınavlarda en fazla başarı sağlayan 3 öğrenciyi de altınla ödüllendirdi. Törenin ardından sınav tarihine kadar sürecek zorlu maraton, ilk ders ziliyle başladı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER