ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 21:09

Zuckerberg politikaya atılıyor


ABD basınında Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in başta göçmenlik olmak üzere ekonomi, eğitim ve vergi sistemi gibi konularda çalışmalar yapacak politik bir grup oluşturacağı iddia ediliyor.

Haberlere göre bu konuda görüş alışverişleri bir aydan uzun bir süredir devam ediyor. Zuckerberg'in aklındaki politik grup için milyonlarca doları gözden çıkardığı, hatta kendi servetinden 20 milyon dolarlık bir rakamı hazırladığı ifade ediliyor. Silikon Vadisi’nin diğer yöneticilerinin de destek vereceği belirtilen oluşumun kar amacı gütmeyeceği de iddialar arasında.

Grubun özellikle ileri teknoloji konusunda uzman kişilere vize kolaylığı sağlanması için lobicilik faaliyeti yapacağı söyleniyor. Mart ayı başında Zuckerberg ile birlikte 100’den fazla teknoloji firması yöneticisinin Başkan Barack Obama’ya göçmenlik reformuna desteklerini bildiren bir mektup göndermesi bu yöndeki iddiaları destekler nitelikte.

Artan dedikodular karşısında tepkisi merakla beklenen Facebook yetkililerinden ise konu hakkında henüz bir açıklama yapılmadı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER