ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 13:53

Zlatko Lagumdzija Bakü'ye geldi

Zlatko Lagumdzija Baküye geldi


Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye resmi temaslarda bulunmak amacıyla gelen Bosna- Hersek Dış İşleri Bakanı Zlatko Lagumdzija mevkidaşı Elmar Memmedyarov ile bir araya geldi.
Memmedyarov Lagumdzija'yı bakanlık binasının kapısında karşıladı. Taraflar arasında heyetler ve ikili görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenlendi.
Memmedyarov ülkesi ile Bosna arasında işbirliğinin üst düzeyde olduğunu söyledi. Memmedyarov, Bosna Parlamentosunun Hocalı katliamını soykırım olarak tanınması ve ülkenin işgal edilen toprakları ile ilgili Azerbaycan'ın bütünlüğünün korunması yönünde karar aldığını bildirdi.
Görüşmede ayrıca ekonomik konulara da değinildiğini söyleyen Memmedyarov özellikle enerji, yol, hava limanı inşası ve altyapı konularında iki ülke arasında çok büyük fırsatların mevcut olduğunu söyledi.
Bosna Hersek Dış İşleri Bakanı Lagumdzija da yaptığı açıklamada her iki ülkenin jeopolitik konumuna dikkat çekerek karşılıklı yatırım imkanlarının oldukça fazla olduğunu söyledi. Bakü ve Saray Bosna'nın 30 yılı aşkın süredir kardeş şehirler olduğunu hatırlatan Lagumdzija "Biz Azerbaycan'ın ülkemizin iş ortamında aktif temsil edilmesini arzu ediyoruz. Azerbaycan'la ekonomi, kültür, eğitim, enerji, altyapı alanında işbirliğinin gelişmesi konularına ilgi gösteriyoruz.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER