ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Hafif Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Kasım 2012 Salı 15:53

Ziyad: "Türkiye, örnek bir ülke"

Ziyad: "Türkiye, örnek bir ülke"


Ürdün'ün İrbit kenti Belediye Başkan Yardımcısı Mohammad Ziyad, “Türkiye, bütün mazlum halkların yanında olan, ender büyük devletlerden birisidir. Bütün Ortadoğu olmak üzere İslam ülkelerinin örnek aldığı bir ülke.” dedi.

Mohammad Ziyad, beraberindeki heyetle Malatya Belediye Başkan Vekili Ertan Mumcu'yu ziyaret etti. Ziyad, ziyarette yaptığı konuşmada, İrbit'in 1 milyon nüfusuyla Ürdün'ün ikinci büyük şehri olduğunu belirtti.

Türkiye'nin büyük ve güçlü bir ülke olduğunu ifade eden Ziyad, "Türkiye bütün mazlum halkların yanında olan, ender büyük devletlerden birisidir. Bütün Ortadoğu olmak üzere İslam ülkelerinin örnek aldığı bir ülkedir. Derin bir tarihe sahip olan Ürdün'de Türk iş adamları önemli görevler üstlenmiştir. Türkiye ile her alanda iş birliği içindeyiz. Buraya belediyecilik hizmetleri başta olmak üzere her alanda iş birliği yapmak için geldik. Malatya güzel bir şehir, buradan edineceğimiz tecrübe ve bilgileri İrbit'te uygulamaya çalışacağız." ifadelerini kullandı.

Ürdün’ün Ortadoğu’da stratejik bir öneme sahip olduğunu belirten Belediye Başkan Vekili Ertan Mumcu ise, ülkenin en önemli ikinci şehri olan İrbit şehrinin yöneticilerini Malatya’da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Malatya’nın Türkiye’de önemli bir şehir olduğunu hatırlatan Mumcu, “Malatya sanayi ve tarım şehridir. Dünyada kayısının başkenti olarak biliniyor. 750 bin nüfusuyla, bölgenin gelişime açık cazibe merkezi olarak kabul ediliyor. Belediyecilik hizmetlerimizi, tecrübelerimizi, bilgi ve birikimlerimizi dostlarımızla paylaşacağız. Bu iş birliğinin yanında her alanda da birlikte hareket etmekten mutluluk duyarız.” dedi.

Ziyaret sırasında Belediye Başkan Vekili Ertan Mumcu, İrbit şehri Belediye Başkan Yardımcısı Mohammad Ziyad’a kayısı ve kayısı kristali hediye ederken, Ziyad da Başkan Vekili Mumcu'ya İrbit Belediyesi'ni simgeleyen bir plaket verdi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER