SON DAKİKA :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Kasım 2014 Perşembe 16:59

Yunanistan'da 24 saatlik grev

/home/yztusr/public_html http://cdn2.yazete.com/store/img/yunanistan-1448158-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/yunanistan-1448158-622x360.jpg
Yunanistanda grev

Yunanistan'ın başkenti Atina'da hükümetin limanları özelleştirme kararına itiraz eden Yunanistan Liman Çalışanları Federasyonu (OMYLE) 24 saatlik grev başlattı.


Yunanistan'ın başkenti Atina'da hükümetin limanları özelleştirme kararına itiraz eden Yunanistan Liman Çalışanları Federasyonu (OMYLE) 24 saatlik grev başlattı.

Atina'nın Klafthmonos Meydanı'nda toplanan OMYLE üyeleri Sindagma Meydanı'nda bulunan Maliye Bakanlığına yürüdü. OMYLE üyeleri, Maliye Bakanlığına taleplerini içeren bir mektup vererek mücadelelerini sürdüreceklerini belirtti. Yoğun güvenlik önlemleri altında düzenlenen gösteriye ana muhalefetteki Radikal Sol Koalisyon (SYRIZA) milletvekilleri de destek verdi.

Eylemciler, "Limanların özelleştirilmesine hayır", "Limanlarımız satılık değil", "Limanlar sermaye sahiplerine değil halka ait" şeklinde sloganlar attı. Eylemciler gösteriden sonra olaysız şekilde dağıldı.

OMYLE konuyla ilgili açıklamasında, hükümetin Atina, Pire ve Selanik limanlarının özelleştirilmesi yönündeki kararına karşı çıkarak mücadelelerini sürdüreceklerini belirtti. 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Yeni Kabineyi Takipçilerine Sordu

SONRAKİ HABER

İşte Usame Bin Ladin'i öldüren kişi

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.