ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Az Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ağustos 2013 Perşembe 08:33

Yol boyunca uyuyordu

Yol boyunca uyuyordu

Bir saniyelik uyku halinin bile kazaya sebebiyet verirken, ismi açıklanmayan kadının kaza yapmadan gedeceği yere varması şaşırttı.Yeni Zelanda'da uyku ilacı alan bir kadının bilinci kapalı bir şekilde 300 kilometre araba kullanması ve hiç kaza yapmadan bu yolu uykuda gitmesi herkesi hayrete düşürdü.

İsmi açıklanmayan kadın gece yola çıkarak Hamilton'dan Auckland'a kadar araba kullandı. Genç kadının bir arkadaşı polisi arayarak uyku ilacı aldığını ve yola çıktığını bildirdi. Hürriyet'in haberine göre, yaklaşık 10 ay önce de direksiyon başında uyuya kalan kadının daha önce yaşadığı eve gittiği öğrenildi.

HİÇBİR ŞEY HATIRLAMADI

Kadın sürücünün araba kullanırken arkadaşına cep telefonu mesajları gönderdiği ve anlamsız mesajlardan durumunun bilinci yarı açık olduğu izlenimi edindiği ortaya çıktı. Kafası direksiyona düşmüş vaziyette bulunan sürücü, kuzeni tarafından uyandırıldığında olan hiçbir şeyi hatırlamadığını söyledi.

UYKU SORUNU OLANLAR DİKKAT ETSİN

Kimseye hiçbir şey olmaması, polisleri sevindirirken uzmanlar uyku sorunu olanların ya da bu tarz ilaçlar kullananların trafiğe çıkarken çok dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER