SON DAKİKA :
İSTANBUL19°C
Çok Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Kasım 2014 Cumartesi 09:48

Alman dergisi Türkiye'ye saldırdı

/home/yztusr/public_html http://cdn3.yazete.com/store/img/a-1484121-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/a-1484121-622x360.jpg
Yine Türkiyeye saldırdı

Alman Der Spigel dergisi, Avrupa'dan lüks gemilere turist olarak binen IŞİD militanlarının Suriye ve Irak'a gitmesinden Türkiye'yi sorumlu tuttu.


Der Spigel'in, teröristlerin yaşadıkları ülkelerden rahatça çıkmasına göz yumulmasına değil de Türkiye üzerinden kaçak yollarla IŞİD'e katılmalarını eleştirmesi dikkat çekti.

Alman Der Spiegel Dergisi Türkiye'ye yönelik yalan haberlerinde devam ediyor. Dergi, İnterpol kaynaklarına dayanarak verdiğini ileri sürdüğü haberine göre, son dönemde Avrupa'dan çok sayıda IŞİD militanının deniz yoluyla Türkiye'ye gitti ve buradan da Suriye ve Irak'a geçtiğini iddia etti.

Haberde, İnterpol yetkilisi Pierre St. Hilaire'in, "Hava yollarının sıkı kontrol edildiğini gören militanlar, şimdilerde lüks gemi turlarıyla bölgeye gidiyor. Bir kaç aydan beri fark edilen bu yolu, şimdiye kadar kaç kişinin kullandığını bilmiyoruz. Ancak çok sayıda aşırı dincinin başta İzmit ve başka Türk limanlarına yanaşan gemilerle Türkiye'ye gittiklerine dair kanıtlar var" ifadelerine yer verildi.

İnterpolün bu gelişme üzerine, deniz yolunu kullanan yolcuların da isim listelerinin tıpkı havayolunda olduğu gibi sıkı kontrolünü istediği belirtiliyor.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Taylan'ta uyuşturucu çetesine operasyon

SONRAKİ HABER

Alay eder gibi açıklama

YORUM YAZ
3 YORUM YAZILMIŞ

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.

  • - uyanin artik:08 Kasım 2014, Cumartesi 17:16

    uyanin artik zalimlerle yan yanasin ellerinde cocuk kanlari var

  • - türkiyem:08 Kasım 2014, Cumartesi 12:26

    kusura bakmayin aurupalilar basta almanya . fransa. holanda. danimarka. isficre . italyan ingiltere - belcika . pkk ve diger terör örgutlerini besliyor ve egtim veriyor ve türkiye gönderiyor

  • - Siyah Sancak:08 Kasım 2014, Cumartesi 11:13

    Utanmaz Spiegel kendi becereksizliginin sucunu Türkiyeye atmaya caliyorsun. Batinin bu ISIDin cikmasinda hic sucu yokmu? Bati heryere karismasi mi lazim? Bunlarin sucu batinin yanlis politikasi.