ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mayıs 2013 Cumartesi 23:08

"Yeniden başlamak ve düzeni kurmak için bize fırsat tanıyın"


Suriye Geçici Hükümeti Başbakanı Gassan Hito, önceliklerinin, Suriye'deki askeri grupları Savunma Bakanlığı bünyesinde toplamak olduğunu belirtti.

Hito, yaptığı yazılı açıklamada, Savunma ve İçişleri bakanlıkları için Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) Birleşik Komutanlığı heyetinden aday isimleri beklediğini ifade etti.

Adayların isimlerinin, Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu'na (SMDK) sunulacağını kaydeden Hito, Suriye halkından "bu önemli görevde kendilerine yardımcı olmalarını" istedi.

Hükümetin tüm siyasi çekişme ve anlaşmazlıklardan uzak tutulması gerektiğine dikkati çeken Hito, bakanlıklara seçilecek kişilerin "yetkinlik ve güvenilirlik" ilkelerine göre belirleneceğini, siyasi veya dini aidiyetin seçim sürecinde etkili olmayacağını vurguladı.

Hito, açıklamasında Suriye halkına, "Bu önemli görevde yardımcılarımız olun. Sizin yardımlarınız olmadan çabalarımız hiçbir sonuç vermeyecektir. Yeniden başlamak ve düzeni kurmak için bize fırsat tanıyın ve hatalarımızı affedin" diye seslendi.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER