ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Aralık 2012 Cumartesi 12:28

Yeni Delhi’de güvenlik artırıldı


Hindistan'da geçtiğimiz günlerde bir çete tarafından tecavüze uğrayan ve dövülen 23 yaşındaki öğrencinin tedavi için götürüldüğü Singapur’daki hastanede öldüğü bildirildi. Başkent Yeni Delhi’de günlerdir gösteriler düzenlenen yerlerde polis güvenlik önlemlerinin artırdı.

Hindistan’da tecavüz kurbanı kadının ölmesi üzerine bugün Yeni Delhi’de iki farklı yerde yüzlerce kişinin katıldığı gösteri düzenlendi. Gösteriler şimdiye kadar olaysız devam ediyor. Şehirde güvenlik önlemleri artırılırken, sokaklarda binlerce polis görevlendirildi. Yeni Delhi’de 10 metro istasyonu ve merkezi caddeler trafiğe kapatıldı. Polis, önemli noktalarda barikatlar kurarak, gösterilerin şiddete dönüşmesi ihtimaline karşı önlem alıyor.

Hindistanlı 23 yaşındaki tecavüz kurbanının Singapur’da tedavi gördüğü Mount Elizabeth hastanesinden yapılan açıklamada, bugün yerel saatle 04:45’te öldüğü kaydedildi. Yerel medya, ismi açıklanmayan kadına “Hindistan’ın kızı” ismini verirken, ölmesi üzerine bütün ülke yasa boğuldu. Olay sonrası başkent Yeni Delhi’de hemen her gün gösteriler düzenlenmişti.

Hindistan'da 3 operasyon geçiren öğrenci, önceki gün durumunun ağırlaşması üzerine Singarup'a götürülmüştü. Singapur'daki hastaneden dün yapılan açıklamada, 23 yaşındaki tecavüz kurbanının, destek ünitesine bağlı yaşam mücadelesi verdiğini duyurulmuştu. Kadının ayrıca "önemli derecede beyin sarsıntısı geçirdiği" de kaydedilmişti.

Hindistan'da 16 Aralık'ta bir alışveriş merkezinden erkek arkadaşı ile otobüsle evlerine giden fizyoterapi öğrencisi kadın, bir grup çete üyesi tarafından tecavüze uğramıştı. Erkek arkadaşını etkisiz hale getiren çete daha sonra kadını demir çubuklarla dövüldükten sonra öldü diye yol kenarına atmıştı. Olay sonucu 6 kişi tutuklanmıştı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER