ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Şubat 2017 Çarşamba 23:56

Yemen'den Suudi Arabistan'a saldırı

Yemenden Suudi Arabistana saldırı

Yemen'deki Husilerin Suudi Arabistan'ın Asir bölgesinde yerleşim alanına düzenlediği saldırıda 1 polis öldü, Hindistan uyruklu 1 kişi yaralandı


Yemen'deki Husiler'in Suudi Arabistan'ın Asir bölgesine bağlı Zahran el-Cenub kentinde yerleşim alanına roketle düzenlediği saldırı sonucu 1 polisin öldüğü, Hindistan uyruklu 1 kişinin yaralandığı bildirildi.

Asir Bölgesi Sivil Savunma Müdürlüğü Sözcüsü Albay Muhammed el-Asımi, yaptığı açıklamada, Yemen'deki Husilerin Zahran El-Cenub kentinde yerleşim alanına roket saldırıda 1 polisin öldüğünü, kentte yaşayan Hindistan uyruklu 1 kişinin yaralandığı ifade etti.

Saldırı nedeni ile öğleden sonra kentte eğitime yarım gün ara verildiğini belirten Asımi, yaralı kişinin tedavi için hastaneye kaldırıldığını, olayla ilgili gerekli güvenlik tedbirlerinin alındığını dile getirdi.

Yemen'de meşru yönetime darbe yapan ve Eylül 2014'ten beri başta başkent Sana olmak üzere bazı bölgeleri kontrolü altında tutan Husilere, Mart 2015'ten bu yana Yemen hükümetinin talebi doğrultusunda Suudi Arabistan liderliğindeki koalisyon güçleri operasyonlar düzenliyor.

Husiler, Suudi Arabistan'ın Yemen sınırındaki Necran ve Cazan kentlerine katyuşa, Scud ve diğer balistik füzelerle sık sık saldırı düzenliyor. Saldırıların çoğunlukla hava savunma sistemleri tarafından engellenmesine rağmen, sınır kentleri Necran ve Cazan'a yönelik katyuşa saldırılarında mal ve can kayıpları yaşanıyor.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER