ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ekim 2013 Çarşamba 07:03

Washington Büyükelçiliği’nde 29 Ekim resepsiyonu

Washington Büyükelçiliğinde 29 Ekim resepsiyonu


Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle bir resepsiyon düzenledi. Büyükelçilik rezidansında düzenlenen resepsiyona ABD'li Kongre üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, üst düzey yetkililer ve misyon şefleri katıldı.

Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Namık Tan gecede yaptığı konuşmada, Türkiye’nin Atatürk’ün belirlediği muasır medeniyet seviyesine ulaşma hedefi doğrultusunda önemli mesafe kaydettiğini dile getirdi. Türkiye’nin demokratik ve laik yapısı, insan hakları müktesebatına bağlılığı, güçlü ekonomisi, genç ve dinamik nüfusuyla çevresine istikrar ve refah yayan bir ülke konumunda olduğunu dile getiren Tan, “90 yılda atılan tüm bu adımların zeminini yaratan Cumhuriyetimiz, hepimizin koruması ve yaşatması gereken en değerli ortak varlığımızdır" dedi.

ABD’deki Türk toplumuna da seslenen Tan, “Türk-Amerikan toplumunun da bu hedef doğrultusunda birlik ve beraberlik içinde hareket etmeyi sürüdüreceğine, ayrıca Türk Amerikan ilişkilerinin daha da güçlendirilmesi için çaba sarfetmeye devam edeceğinden eminim” şeklinde konuştu.

Büyükelçi Tan, resepsiyona gelen davetliler ile tek tek tokalaştı ve yakın ilgi gösterdi. Gecede ayrıca Türk mutfağından lezzetler ikram edildi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER