ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Az Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Haziran 2014 Perşembe 14:51

Viyana ayakta O'nu bekliyor

Viyana ayakta Onu bekliyor

Avusturya’nın başkenti Viyana’da ülkenin değişik şehirlerinden gelen binlerce kişi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı bekliyor.


Avrupalı Türk Demokratlar Birliği’nin (UETD) 10. kuruluş yıldönümü kapsamında düzenlenecek ve Başbakan Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşecek etkinlik öncesi binlerce kişi, Albert-Schulz Salonu’nun önüne toplanmaya başladı.

Salonun önünde toplananlar, Başbakan Erdoğan’a sevgi gösterisinde bulunuyor. Türk bayrakları taşıyan vatandaşlar, Erzurumlu Aşık Emircan’ın söylediği türkü ve manilere eşlik edip sloganlar atıyor.

Kalabalıktaki bazı kişilerin ellerindeki "Hiçbir yerde olmadığı gibi Viyana’da da ezdirmeyiz", "Destek halktan hizmet Ak’tan", "Gadalarını alırım uzun adam" yazılı dövizler dikkat çekti. Bazı kişilerin de üzerinde İngilizce "The Sultan of the World Recep Tayyip Erdoğan" yazılı tişörtler giydikleri görüldü.

Aşık Emircan ilk defa biri siyasi ile ilgili şiirler yazdığını belirterek, "En güzel şeyleri onun için yazmaya devam edeceğim. Onu çok seviyoruz. Ona desteğimiz her zaman devam edecek" diye konuştu.
Viyana’da yaşayan Beyler Yeşilöz de çok heyecanlı olduğunu ifade ederek, "Başbakanımızı burada görmekten gurur duyuyoruz. Onu çok seviyoruz" dedi.

İki aylık çocuğu ile gelen Cemile Akol da Başbakan Erdoğan için etkinliğe katıldığını vurgulayarak, "Allah onu başımızdan eksik etmesin. Onu görmek için geldik’’ şeklinde konuştu.

İnci Sert de Başbakan Erdoğan için tüm aile fertleriyle etkinliğe katıldığını belirterek, "O sadece Türkiye’nin değil, dünya lideri’’ dedi.
Etkinliğin düzenleneceği salona yalnızca bileti olanlar alınacak. Yoğun ilgiden dolayı bilet bulamayanlar ise salonun dışında kurulan dev ekrandan Başbakan Erdoğan’ın konuşmasını takip edecek.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER