ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Çok Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ocak 2014 Çarşamba 11:18

Virginia eski valisine yolsuzluk davası


Eski Virginia Valisi Bob McDonnell ve eşi Maureen McDonnell hakkında yasalara aykırı olarak hediye kabul ettiği gerekçesiyle yolsuzluk davası açıldı.

Doğu Virginia Bölge savcılığı, McDonnell ve eşinin, Star Scientific şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Jonnie Williams’dan yüz otuzbeş bin (135.000) dolarlık hediye ve borç aldığı gerekçesiyle dava açtı.

Cumhuriyetçi McDonnell’ın paranın yüz yirmi bin dolarını ödediği ve geçen yıl söz konusu olaydan ötürü özür dilediği biliniyor. McDonnell, basın açıklamasında her hangi bir suç işlemediğini ve iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi. McDonnell, "Williams'dan, faiziyle ödediğim hediye ve borç kabul ettiğim için çok derin pişmanlık duyuyorum. Yaptığım hatadan ötürü de özür diledim. Tüm sorumluluğu alıyorum. Bununla birlikte, Williams’ın kişisel cömertliğini kabul ettiğim için de, yasadışı bir şey yapmadığımı tekrar etmek isterim." ifadesini kullandı.

Bölge savcıları, McDonnell’ın hediyeleri 2009 yılında vali olmadan önce almaya başladığını ve bunun devam ettiğini tespit etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER