ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Kasım 2014 Cuma 17:30

Venedik'te ilginç yasak kararı

Venedikte ilginç yasak kararı

İtalya’nın dünyaca ünlü kenti Venedik’te tekerlekli bavullara yasak geldi. Kenti ziyaret edecek turistlere bu tür bavulları kullanmaları halinde büyüklüğüne göre 100 ile 500 avro arasında para ceza kesilecek.


Yasağın ünlü kenti ziyarete gelen turistlerin yerleşme yerlerine giderken veya şehirden ayrılırken bavullarının çıkardığı gürültüden halkın rahatsız olması nedeni ile alındığı açıklandı. Turistlere ziyaretlerinde klasik ve elle taşınan bavulların kullanılması tavsiye edildi.

Venedik özel Komiseri Vittorio Zappalorto, kentte yaşayan yaklaşık 50 bin sakinin bavulların çıkardığı gürültülere artık dayanamaz hale geldiğini ileri sürerek “ burayı yılda 20 milyon turist ziyaret ediyor, yılın her ayı turist geliyor onların taşıdıkları bavulların çıkarttığı gürültüyü bir de siz düşünün “ dedi. Yasaktan kent sakinleri sorumlu tutulmayacak. Tekerlekli bavul yasağının önümüzdeki 2015 yılının Mayıs ayında yürürlüğe gireceği duyuruldu. Venedik’ten başlayacak olan bu yasağın dalga dalga diğer Avrupa kentlerinede sıçramasından endişe ediliyor.

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER