ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Şubat 2014 Salı 18:46

Vaaz verirken yılan soktu öldü

Vaaz verirken yılan soktu öldü

Vaaz verirken elindeki yılan tarafından sokulan papaz öldü.


ABD’nin Kentucky eyaletindeki Middlesboro kilisesi papazı Jamie Coots, vaaz verdiği sırada elindeki çıngıraklı yılanın sokması sonucu hayatını kaybetti. Geçtiğimiz hafta sonu, Middlesboro kilisesi cemaatine İncil’den pasajlar okuyan Coots, her zaman elinde tuttuğu yılan tarafından sokuldu.

Papaz, refleks olarak yılanı yere fırlatsa da konuşmasına kaldığı yerden devam etti. Olayın polise bildirilmesi ile önce kiliseye sonra papazın evine giden sağlık görevlileri, Coots’u tedavi olmaya ikna edemedi. Görevlilerin evden ayrılmasından kısa bir süre sonra Jamie Coots, hayatını kaybetti.

Ocak 2013’te Coots’a doğal yaşamı koruma çalışanları tarafından, evinde kanunsuz yılan bulundurma ve vahşi yaşama zarar vermekten dolayı dava açılmış ve ünlü pastör bir yıl boyunca gözetim altında tutulmak şartıyla tahliye olmuştu.

Papaz, mahkemede yaptığı savunmada, yılanlara dini sebeplerle ihtiyacı olduğunu söylemişti. İncilin insanlardan yılanlarla dost olmasını istediğini anlatan Coots, bu yolla şeytanların uzaklaştığını, hatta insanları sokan yılanların zarar değil şifa dağıttığını iddia etmişti.

YILANLARLA VAAZ VERİYORDU

Coots’un oğlu Cody, babasının bundan önce 8 defa yılanlar tarafından ısırıldığını ama yaptığı dualarla kısa sürede iyileştiğini ifade etti.
Cumartesi günü hayatını kaybeden pastör, 20 yıldır kilisede yılanlarla vaaz veriyordu. 1995 yılında Coots’un çalıştığı kilisede 28 yaşındaki Melinda Brown da yaklaşık 1.5 metre uzunluğundaki çıngıraklı bir yılan tarafından zehirlenerek öldürülmüş, avukatının açtığı dava ise hakim tarafından reddedilerek sonuçsuz kalmıştı.

Hayatını kaybeden papazın zaman zaman televizyonda boy göstertidiği belirtildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER