ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Nisan 2013 Perşembe 16:40

Uluslararası Turizm Fuarı başladı

Uluslararası Turizm Fuarı başladı


Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen 12'inci Uluslara arası Turizm ve Seyahat Fuarı renkli etkinliklerle başladı. Tatillerini erkenden planlamak isteyen Azerbaycanlılar, fuardaki stantlara akın etti. 35 ülkeden 250 civarında şirketin katıldığı fuardaki en büyük yere sahip olan Türkiye'nin stantlarına ilgi yoğun oldu. Türkiye, Azerbaycan ve Uzak Doğu ülkelerinden milli kıyafetlerle sahne alan sanatçıların, müzik ve halk oyunları gösterileri ziyaretçilerin ilgisini çekti.

Türkiye'nin Kültür ve Turizm Müşaviri Seyyit Ahmet Arslan fuarla ilgili Cihan Haber Ajansı(Cihan) muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin fuarın en büyük katılımcısı olduğunu bildirdi. Arslan bu yıl ülke standına ilginin arttırılması amacıyla Manisa mesir macunu şenliklerini konu alan bir çalışma yaptıklarını ifade etti. Eskişehir'in Türk Dünyası Kültür Başkenti olmasından dolayı fuarda tanıtımının gerçekleştirildiğini bildiren Arslan, İzmir'in de EXPO adaylığı sebebiyle fuarda yerini aldığını aktardı. Arslan, Erzurum'un kış turizmi bakımından alternatif turizm fırsatı olarak stantları ziyaret edenlere bilgi verildiğini sözlerine ekledi.

TÜRKİYE'YE GİTMEDEN GEZEBİLİYORSUNUZ
Fuarda Türkiye ülke standında bulunan 360 derecelik video özelliğine sahip sanal gezi cihazına katılımcıların ilgisi yoğun oldu. Basına bilgi veren cihazın üreticisi firma yöneticisi Metin Yıldırım söz konusu cihazın geçen yıl Almanya'da yapılan IT1 fuarında dünyanın en iyi tanıtım projesi ödülünü aldığını söyledi. Yıldırım cihazın 360 derece dönebilen kafa kontrollü bir gözlük sisteminin olduğunu, bundan dolayı da fuar alanından insanların rahatlıkla istedikleri yeri görebildiğini dile getirdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER