ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Sisli
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Aralık 2013 Cumartesi 22:28

Ukrayna'da hükümet karşıtı gösteriler


ABD'nin eski başkan adaylarından Senatör John McCain, Ukrayna Dışişleri Bakanı Leonid Kojara ve muhalefet partilerinin liderleriyle bir araya geldi
Dışişleri Bakanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamada, McCain'in, akşam saatlerinde Ukrayna Dışişleri Bakanı Kojara ile görüştüğü bildirildi. Açıklamada, görüşmede iki ülke arasındaki güncel konuların ele alındığı, Kojara'nın, Ukrayna'nın Avrupa ile entegrasyon yönündeki kararlılığını ifade ettiği belirtildi.
Kiev'deki temasları çerçevesinde muhalefet partilerine de ziyaretler gerçekleştiren McCain, Batkivşçina Partisi (Vatan) lideri Arseny Yatsenyuk, Svoboda Partisi (Özgürlük) lideri Oleg Tyagnibok ve UDAR Partisi (Darbe) lideri Vitali Kliçko ile görüştü.
-Kliçko: "Destek yeterli değil"
McCain'in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren UDAR Partisi lideri Kliçko, desteğin yeterli olmadığını söyledi.
Ülkenin tarihi bir süreçten geçtiğini ifade eden Kliçko, Ukrayna'nın dışarıdaki dostlarının desteğine ihtiyacı olduğunu ve ABD'nin barışçıl gösterilere karşı güç kullanılmasından dolayı sorumlu kişilere ve hükümete baskı uygulaması gerektiğini kaydetti.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER