ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Ağustos 2014 Çarşamba 16:31

Ukrayna'da çatışmalar şiddetleniyor

Ukraynada çatışmalar şiddetleniyor

Ukrayna'nın doğusunda Donetsk çevresinde pazar yeri ile bir okulun da bulunduğu birçok nokta vuruldu.


Ukrayna'nın doğusunda Donetsk çevresinde ordusu ile Rusya yanlısı ayrılıkçılar arasında devam eden çatışmalarda aralarında pazar yeri ile bir okulun da bulunduğu birçok nokta vuruldu. Çatışmalarda 2 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.

Donetsk bölgesindeki çatışmalar dün gece şiddetini artırdı. Çatışmalarda Donetsk'in Tekstilşik ilçesindeki bir pazar yerine bomba düştü. Bombanın düştüğü yerde 5 dükkan ile bir büfe enkaza dönüştü. Olayda 2 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi yaralandı.

Topçu bombardımanında pazar yerinin yakınlarındaki iki bina ile bir okul da isabet alarak hasar gördü. Bombanın, içinden tramvay da geçen pazar yerinin sakin bir zamanında düşmesi olası bir faciayı önledi.

Bu arada, Ukrayna Hava Kuvvetleri'ne ait bir savaş uçağı, gece geç saatlerde kentin güneybatısındaki Budiyonvskiy ilçesinde bir şirkete ait otopark ile şirket binaları arasındaki yolu roketle vurdu.

Meydana gelen şiddetli patlama kent merkezinde de hissedilirken, saldırıda şirketin gece bekçisi bacağından yaralandı. Patlamada çevredeki binalar da hasar gördü. Tahrip olan doğalgaz boruları olay yerine gelen ekiplerce onarıldı.

Öte yandan, Ukrayna Güvenlik Konseyi Sözcüsü Andrey Lysenko, Donetsk bölgesinde Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) misyonunda yer alan 3 Kızılhaç örgütü temsilcisinin Rusya yanlısı ayrılıkçılar tarafından kaçırıldıklarını duyurdu.

 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER