ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Çok Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Mart 2014 Pazar 00:18

Ukrayna yardım istedi


Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, ülke toprak bütünlüğünün korunması için Avrupa Birliği, ABD ve NATO'ya yadın talebinde bulundu.
Kiev'te düzenlediği basın toplantısında Dışişleri Bakanı Andrey Deşitsa, ülkenin toprak bütünlüğünün korunmasına yönelik tüm imkanların kullanılması meselesini ele almak için AB, ABD ve NATO'ya yardım talebinde bulunduğunu kaydetti.
Deşitsa, bugün Avrupa Birliği ve ABD'li temsilcilerle bir görüşme gerçekleştirildiğini ve bu temsilcilere bununla ilgili yazılı taleplerini ilettiklerini kaydederek, bir de ülkenin toprak bütünlüğü ve halkının, ayrıca yüksek önem arz eden ülkedeki nükleer santrallerinin korunması için tüm imkanların kullanılması meselesini ele almak üzere NATO'ya mektuplarını ilettiklerini başvurduğunu belirtti.
Deşitsa, ayrıca çeşitli devletlerin yöneticileri ve partnerlerinin Ukrayna'ya gelerek, "ülkede milli ve etnik azınlıklara karşı şiddetin olmadığını" görmelerini isteyerek, Ukrayna'nın bu sorunu barışçıl yolla çözülmesinden yana olduğunu ve provokasyon ve güç kullanmaya müsaade etmemeleri gerektiğini vurguladı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER