ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Eylül 2014 Cumartesi 14:39

Ukrayna ordusu Donetsk’te askeri tesise saldırdı

Ukrayna ordusu Donetskte askeri tesise saldırdı

Ukrayna ordusu Donetsk bölgesinde askeri tesise saldırı düzenledi.


 Ria Novosti’nin haberine göre 107 nolu askeri fabrikaya yapılan saldırı sonrası bölgeden dumanların yükseldiği, bölgede askeri mühimmatın depolandığı belirtiliyor.

Hanjankovo kasabasında yerel halkın verdiği bilgiye göre patlama sonrası askeri tesisin yakınında bulunan evler de yıkıldı. 5 Eylül’de ilan edilen ateşkes sonrası çıkan kısmi çatışmalarda 10’dan fazla kişi öldü.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko’nun genel af ilanı ve Donbas’a özel statü verilmesini öngören yasa teklifi parlamentoda kabul edilmişti. Ateşkes sonrası barış süreci ile ilgili çalışmalar devam ediyor.

Rusya, Ukrayna’nın doğu bölgesine insani yardımlar göndermeye devam ediyor. 200 araçtan oluşan üçüncü insani yardım konvoyu doğu Ukrayna’ya ulaştı. Araçlarda su, gıda, sağlık malzemeleri ve jeneratör bulunduğu belirtiliyor.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Poroşenko, ABD Başkanı Barack Obama ile Washington’da bir araya gelmiş, NATO dışı özel ortaklık için talepte bulunmuştu. Kiev yönetimine desteklerini sürdüreceklerini ifade eden Obama, NATO dışı özel ortaklığa olumlu cevap vermedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER