ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mayıs 2014 Çarşamba 01:39

Ukrayna operasyonlara "devam" dedi

Ukrayna operasyonlara "devam" dedi

Ukrayna Devlet Başkanı Vekili ve Meclis Başkanı Aleksandr Turçinov, terörle mücadele operasyonlarının sürdürüleceğini belirtti.


Parlamentonun dünkü oturumunda konuşan Turçinov, 9 Mayıs Bayramı öncesi Ukrayna'nın birçok bölgesinde provokasyonlar planlandığını, buna rağmen Donetsk ve Lugansk vilayetleri haricinde, tüm bölgelerde bayram günleri ve hafta sonunun sakin geçtiğini belirterek "Bayram günlerinde Ukrayna'da istikrarsızlık çıkarmaya ilişkin Rusya'nın planı tamamen başarısız oldu" ifadesini kullandı.

Turçinov, Lugansk'ın kuzeyinde, Donbass bölgesinin batısında ve Donetsk'in güneyinde durumun istikrara kavuşmaya başladığını, buna karşın Donetsk ve Lugansk vilayetlerinde insanları kaçıran, öldüren ve işkence yapan çok sayıdaki terör gruplarının faaliyetlerinin devam ettiğini ve bu suç çetelerinin eylemleri sonucunda ordu ve emniyet görevlileri ile sivillerin öldüğünü söyledi.

Söz konusu terör çetelerinin kendi suçlarını sözde referandum ile örtmeye çalıştığını dile getiren Turçinov, referandumun organizatörlerinin cezadan kurtulamayacaklarını ifade etti. Turçinov, hükümetin, vatandaşların hayatını korumaya yönelik terörle mücadele operasyonlarını sürdüreceğini bildirdi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER