ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Mayıs 2014 Perşembe 22:06

Ukrayna 9 Mayıs'ta saldırı bekliyor

Ukrayna 9 Mayısta saldırı bekliyor

Nalivayçenko, yaptığı açıklamada, "Dış güçlerin de desteğiyle olası provokasyonların meydana gelebileceği şehirlere takviye operasyonel araştırma grubunu gönderdik" ifadesini kullandı.


Ukrayna Güvenlik Servisi Başkanı Valentin Nalivayçenko, 2. Dünya Savaşı'nda kazanılan zaferin kutlanacağı 9 Mayıs'ta, Slavyansk ve Kramatorsk'ta olası terör saldırı tehlikesinin yüksek olduğunu belirterek, provokasyon ihtimaline karşı bölgelere, Güvenlik Servisi'nin operasyonel istihbarat gruplarını gönderdiğini kaydetti.

2. Dünya Savaşı'nda kazanılan zaferin kutlanacağı 9 Mayıs'ta, Slavyansk ve Kramatorsk kentlerinde provokasyon amaçlı terör saldırılarının meydana gelme olasılığının yüksek olduğunu kaydeden Nalivayçenko, "Slavyansk ve Kramatorsk'ta olası terör saldırıları tehlikesi var. Bunu da vatandaşlara açıkça söylüyoruz" diye konuştu.
Nalivayçenko, "Referandum denilen saçmalığın organizatörleri durmak bilmiyor. Bu nedenle kolluk kuvvetleri, yasa dışı anketin finansman kanallarını ortadan kaldırmak için mümkün olan her şeyi yapmaktadır" ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER