ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Az Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 10:55

Uganda Türk Komitesi’nin iftarına yoğun ilgi

Uganda Türk Komitesinin iftarına yoğun ilgi


Uganda'da faaliyet gösteren Türk kurumlarını bünyesinde barındıran Türk Komitesi’nin başkent Kampala’da verdiği iftar yemeği yoğun ilgi gördü.

İftar yemeğine,din, dil ve renk ayırımı gözetmeksizin değişik kesimlerden insanlar davet edildi. İftarda Uganda Başbakan Yardımcısı Moses Ali ile birlikte bazı bakanlar, milletvekilleri, işdamaları ve ülkenin İslam ve Hristiyan dinine mensup kanat önderleri de hazır bulundu.

Bazı ülke büyükelçilerinin de katıldığı iftarın açılış konuşmasını yapan Uganda- Türk Okulları Yönetim Kurulu Başkanı ve Türk Komitesi üyesi İbrahim Bıçakçı öncelikli hedeflerinin iftar yemeği ile değişik dil, din ve ırka mensup insanları bir araya getirmek olduğunu söyledi.

İftar yemeğinde söz alan davetliler, konuşmalarında organizasyonundan dolayı duyulan memnuniyeti dile getirdi. Konuşmalarda ayrıca Türk Komitesi bünyesinde yer alan Türk eğitim kurumlarından başarılıyla bahsedildi.

Birbirinden lezzetli yemek, meyve ve tatlıların ikram edildiği iftarda daha sonra Müslüman davetliler, birlikte namaz kıldı ve dua etti. İftar sonunda ise gün anısına toplu fotoğraf çekildi.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER