ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Kasım 2012 Pazartesi 10:17

Uçak gemisinin başmühendisi öldü


Çin'in yerli yapımı J-15 savaş uçağının inşasında başrol oynayan Luo Yang (51), savaş uçağının ülkenin ilk uçak gemisi Liaoning’de dün iniş ve kalkış uçuşları gerçekleştirdiği sırada kalbine yenik düştü.

Çin medyasında yer alan haberde, J-15 savaş uçağının üretim sorumlusu ve saha komutanı Luo Yang’ın 51 yaşında kalp krizi sebebiyle hayata gözlerini yumduğu bildirildi. Çin’in ilk uçak gemisi Liaoning’in savaş uçakları ile yaptığı test seferi günü fenalaşan Luo’nun, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı belirtildi.

Başarılı geçen test seferinin ardından uçak gemisinin karaya yaklaştığı anda kalp krizi geçiren Luo Yang’ın dün öldüğü açıklandı.

Devlet televizyonu CCTV de Çin’in büyük önem verdiği uçak gemisi programının baş aktörlerinden Luo’nun ölümünü bugün izleyicilerine duyurdu.

Pekin Havacılık ve Uzay Tasarımı bölümü mezunu olan Luo Yang, 2008 yılında Liaoning eyaletinin başşehri Shenyang şehrinde yer alan AVIC havacılık ekipmanları şirketinde yardımcı genel müdür olarak çalışmaya başlamıştı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER