ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 12:07

Twitter'dan Türkiye açıklaması

Twitterdan Türkiye açıklaması

Twitter'da son günlerde yaşanan sahte hesapların silinmesi operasyonuna ilişkin iddialara CEO Disk Costolo tweet'leriyle son verdi.Dünyanın en büyük mikrobloğu Twitter'da son günlerde yaşanan sahte hesapların silinmesi operasyonunun neden olduğu şüphelere, CEO Disk Costolo tweet'leriyle son verdi. Costolo, Gezi protestolarını destekleyenlerin hesaplarının silindiği iddialarının gerçeği yansıtmadığını ifade etti.

Dünya genelinde kullanıcısı sayısı 500 milyonun üzerinde olan ancak aktif kullanıcıları 180 milyon civarında bulunan Twitter, bir süredir 'yumurta silme' operasyonu düzenliyor.

Fotoğraf yüklenmediği için profil fotoğrafı yumurta olarak beliren ve birçoğu aktif olmayan hesapların silinmesi, Türkiye'de Gezi protestolarına yönelik şüpheler doğurdu.

Hükümetle önceden Gezi olayları hakkında bilgi paylaşılmadığını açıklayan Twitter'ın, Gezi olaylarını destekleyen kullanıcıların hesabını sildiği düşüncesi doğmuştu.

TÜRK KULLANICILARA CEVAP VERDİ

Twitter CEO'su Dick Costolo, kendi hesabından Türk kullanıcılara ve RedHack'e yaptığı açıklamada, 'hükümetle herhangi bir anlaşmanın söz konusu olmadığını' belirterek, 'Böyle bir anlaşma yok' ifadesini kullandı.

İlk olarak bazı Türk kullanıcılara açıklama yapan Costolo, 'Bu iddia doğru değil. Birbirine karşıt grupların birbirlerinin hesaplarına yönelik kötü amaçlı eylemleri olduğuna dair bildirimler geliyor. Bunlarla ilgileniyoruz" dedi.

Bir diğer tweet'inde ise "Bana inanmanızı isterim çünkü doğruyu söylüyorum" ifadesini kullandı.

Costolo, kendisine aynı konu hakkında gelen diğer mesajlara, "Bu sabah söylediklerimi okumalısınız" dedi.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER