ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL34°C
Az Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mayıs 2013 Çarşamba 07:21

TUSKON, Cidde'de fuar düzenledi

TUSKON, Ciddede fuar düzenledi


Türkiye İşadamları ve Sanayicileri Konfederasyonu (TUSKON) Suudi Arabistan'ın başkenti Cidde'de mutfak-banyo-havuz ve SPA fuarı açtı. Suudi Arabistan'da ilk ve tek Mutfak-Banyo-Havuz ve SPA fuarı olma özelliğini taşıyan fuar, aynı zamanda TUSKON'un bu ülkede düzenlediği ilk fuar oldu.

Fuarın açılışını Al-Miro Şirketi Genel Müdürü Kemal Avf ve Türkiye'nin Cidde Başkonsolosu Fikret Özer ile birlikte TUSKON Başkanı Rıza Nur Meral yaptı.

TUSKON Başkanı Meral burada yaptığı açıklamada yüzden fazla firmanın fuara katıldığını söyledi. Meral, Türk firmalarının katılımını TUSKON Evrensel Fuarcılık olarak organize ettiğini belirtti. Meral fuarın Cidde'de düzenlenmesini ise; "TUSKON olarak burayı seçmemizin sebebi özellikle Dubai'deki ekonomik durgunluktan sonra fuarcılık ve ekonominin ağırlığı Suudi Arabistan'a kaymaya başladı." şeklinde açıkladı.

Açılıştan sonra Al-Miro Şirketi Genel Müdürü Kemal Avf ve Türkiye'nin Cidde Başkonsolosu ile Türk stantlarını gezen TUSKON Başkanı, Mutfak-Banyo-Havuz ve SPA ile ilgili sergilenen ürünleri tanıttı. Türk ürünlerinin büyük ilgi gördüğü fuarda katılımcı şirketler ile Suudili iş adamları ve fuar ziyaretçileri arasında iş görüşmeleri gerçekleşti.

Fuara katılan Suudili Eymen el-Gamdi, fuarı gezmekten şeref duyduğunu, çok güzel ve çeşitli bir fuar olduğunu belirterek, "Yeni ürünler gördük, inşallah bir şeyler satın almak kısmetim olur." dedi.

Suudili İnşaat Mühendisi Ali el-Simeyri ise fuarda sergilenen Türk ürünleri çok kaliteli bulduğunu belirtip; "Türk ürünleri, yüksek kalitesi, şıklığı ve güzelliği ile farklılığını gösteriyor. Modern ve birçok faklı zevke hitap ediyor. Burada birçok insan kendine has özelliği olması sebebiyle Türk ürünlerini tercih ediyor ve asrımızın taleplerine cevap veriyor." dedi. Herkesin bu ürünleri kullanmasını tavsiye ettiğini belirten el-Simeyri, Türk ürünlerinin iklim şartlarına da uygun olduğuna dikkat çekti. Kendi evinde de Türk ürünlerini kullandığını ifade eden Suudili mühendis çok memnun olduğunu ve kaliteye kıyasla fiyatların çok uygun olduğunu söyledi.

İtalya, Hollanda, Çin ve Türkiye gibi 11'den fazla ülke 100'den fazla firma ile fuara katılırken en yüksek katılım 22 firma ile Türkiye'den gerçekleşti. Türkiye aynı zamanda fuarın onur konuğu oldu. Fuarın bundan sonra her yıl yapılması planlanıyor.

TUSKON Başkanı Meral ile Al-Miro Şirketi Genel Müdürü Avf fuarın açılışı için hazırlanan pastayı birlikte kesti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER