ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Eylül 2013 Pazartesi 10:49

Türkmenistan’da sınırda 1 ton uyuşturucu ele geçirildi


Türkmenistan’ın İran sınırında bir tondan fazla uyuşturucu maddesi ele geçirildi. Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov başkanlığında toplanan Milli Güvenlik Kurulu toplantısında sınırdaki uyuşturucu operasyonu hakkında bilgi verildi.
Berdimuhamedov, toplantıda yaptığı açıklamasında Türkmenistan sınır kuvvetlerinin, Serahs kenti yakınındaki Nevruzabat sınır kapısında 1050 kilogram afyon sakızı ele geçirdiğini söyledi.
Uyuşturucu ile mücadelede etkin çalışmaların devam edeceğini belirten Berdimuhamedov, operasyona katılan askerlerin ödüllendirileceğini kaydetti.
Güvenlik Kurulu toplantısının ardından ödül töreni düzenlendi. Berdimuhamedov, tören öncesinde Türkmenistan topraklarına sokulmak istenen bir tondan fazla uyuşturucu maddesinin ele geçirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Operasyona katılan bütün askerleri ‘Vatan sevgisi’ madalyası ve saat ile ödüllendiren Berdimuhamedov, askerlere görevinde başarılar diledi.
Afganistan ve İran’a sınırı olan Türkmenistan uyuşturucu ile mücadelede kararlı tutum sergiliyor. Ülkede uyuşturucu ile ilgili özel birim kuruldu ve bu birim de diğer güvenlik güçleri ile birlikte uyuşturucu operasyonlarında aktif görev alıyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER