ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Kasım 2012 Salı 11:06

Türkmenistan, Türkiye’yi örnek alıyor


Türkmenistan, spor alanında Türkiye'nin tecrübe ve deneyimlerinden faydalanmayı amaçlıyor. Bu sebeple, Türkmenistan Spor Komitesi Başkanı Batır Orazov Türkiye’ye ziyaret edecek.

Türkmen basınında yer alan habere göre, Spor Komitesi Başkanı Orazov ve beraberindeki heyet, 20-22 Kasım tarihlerinde Türkiye’yi ziyaret ederek, bir dizi temaslarda bulunacak. Türkmen heyeti, spor alanında Türkiye’nin tecrübe ve deneyimlerinden faydalanmak için görüşmeler yapacak.

Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, video konferans aracılığıyla gerçekleştirdiği çalışma toplantısında Spor Komitesi Başkanı Orazov’un Türkiye ziyaretini değerlendirdi. Türkmen lider, uluslararası spor etkinliklerin organize edilmesi hususunda Türkiye’nin tecrübelerini öğrenmelerini istedi.

Türkmenistan, spor alanında büyük başarılar hedefliyor. Bu sebeple ülkede sporun çeşitli branşlarının geliştirilmesi için önemli yatırımlar yapılıyor. Başkent Aşkabat’ta dev olimpiyat köyü inşa ediliyor. Maliyeti yaklaşık 5 milyar doları bulması beklenen olimpiyat köyü, 2017 yılında Asya Oyunları’na ev sahipliği yapacak. Türkmenistan, bu oyunları üst düzeyde organize etmek amacıyla uluslararası işbirliğine de büyük önem veriyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER