ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Az Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Aralık 2012 Pazartesi 21:23

Türkiye’de kültür merkezi kuracaklar


Endonezya hükümeti, Türkiye ile ilişkilerini geliştirmek ve ulusal kültürlerini geniş kitlelere tanıtmak amacıyla dünyada yapacağı 8 kültür merkezinden birini Türkiye’de kuracak.

Bu kapsamda çalışmalarını hızlandıran hükümet yetkilileri, Türkiye’de kurulacak kültür merkezi hakkında bilgi alış verişinde bulunmak için Ankara’da bir toplantı düzenledi. Saray Otel’de düzenlenen toplantıya, Endonezya Milli Eğitim Bakanlığı ve Kültür Bakanlığı yetkilileri ve Endonezya'nın Ankara Büyükelçisi Nahari Agustini katıldı.

Toplantıda konuşan Büyükelçi Nahari Agustini, kültür merkezini Türkiye’ye kurmalarının sebebini, Türkiye’nin, coğrafyasında zengin kültüre sahip olması şeklinde açıkladı. Kurulacak kültür merkezi ile iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da artacağını ifade eden Agustini, “Kurulacak kültür merkezi, kültürümüzün Ortadoğu ve Türkiye’nin etkisinin de olduğu tüm ülkelerde tanınmasını da sağlayacak.” dedi.

Programa katılan diğer katılımcılar da kültür merkezinin hangi bölgeye kurulması yönünde fikir alış verişinde bulundu. Yetkililer, merkezin kısa sürede yapımına başlanacağını belirtti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER