ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2013 Çarşamba 13:39

Türkiye sevdalısı Koreliler ödüllerini aldı


 Güney Kore'nin başkenti Seul'de faaliyet gösteren İstanbul Kültür Merkezi’nin düzenlediği Türkiye Fotoğrafları Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri verildi. Birinci olan Koreli yarışmacıya Türk Hava Yolları’nda bir business class Türkiye'ye gidiş ve dönüş uçak bileti verildi.

İstanbul Kültür Merkezi’nin her sene düzenlediği Türkiye Fotoğrafları Yarışması’nda bu sene de bir birinden güzel fotoğraflar yarıştı. Türkiye’yi ziyaret eden Korelilere yönelik olan yarışmanın bu sene 6.sı düzenledi. Yarışmaya 650’den fazla fotoğraf gönderildi. Alanında uzman Koreli fotoğraf sanatçılarından oluşan jüri heyeti tarafından seçilen fotoğrafların sahiplerine ödüller verildi.

Ana sponsorluğunu Türk Hava Yolları’nın yaptığı yarışmada birinci olan katılımcıya bir business class Türkiye'ye gidiş-dönüş bileti ödül verildi. İkinci ve üçüncü olan yarışmacılar da THY’den ekonomik sınıf biletler ile ödüllendirildi. Dördüncü, beşinci, altıncı ve yedinci olan yarışmacılar ise Seul’de Korelilere Türk yemekleri tattıran Kervan Restorant’tan hediye kuponları kazandılar.

6. Türkiye Fotoğrafları Yarışması Ödül Töreni ise İstanbul Kültür Merkezi’nin seminer salonunda yapıldı. Yarışmacılar ödüllerini almadan önce Koreli sanatçılardan klasik müzik dinletisi ile mini bir opera gösterisi sahne aldı. Ardından saz dinletisi yapıldı.

Ödüllerini alan yarışmacılar duygu ve düşüncelerini katılımcılarla paylaştılar. Türkiye’de resmedilecek binlerce mekan olduğunu söyleyen yarışmacılar, yarışma vesilesi ile tekrar Türkiye’ye gitme imkanı buldukları için mutlu olduklarını ifade ettiler.

“AMACIMIZ, KORELİLERİN TÜRKİYE’YE VAR OLAN İLGİLERİNİ DEVAM ETTİRMEK”

Cihan Haber Ajansı’na (Cihan) konuşan İstanbul Kültür Merkezi Müdürü Hüseyin Yiğit, amaçlarının Korelilerin Türkiye’ye var olan ilgilerini devam ettirmek olduğunu söyledi. Yiğit, bu vesile ile gelen fotoğrafların değişik galeri ve sergi salonlarında sergilenerek Türkiye’nin tanıtımında kullandıklarını söyledi.

Yiğit, “Aynı zamanda ödül alan fotoğraflar Türkiye’nin tanıtımı için Kore’nin değişik galeri ve sergi salonlarında sergilenerek ülkemizin tanıtıına katkı sağlamaktadır.” ifadelerini kullandı.

Cihan’a duygu ve düşüncülerini aktaran THY Seul ofisi satış müdürü Tacettin Ağcadağ , Türkiye üzerinden misafirlerini dünyanın her tarafına taşımayı hedeflediklerini ifade etti. Bu tür yarışmalara destek vererek Türkiye’nin tanıtılmasına olanak sağladıklarını söyleyen Ağcadağ, “Biz müşterilerimize kendimizi ne kadar tanıtırsak, o kadar başarılı olacağımıza inanıyoruz.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER