ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Az Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Şubat 2013 Perşembe 14:07

“Türkiye-Kore kardeşliği devam edecek”

“Türkiye-Kore kardeşliği devam edecek”


Kore-Türkiye Kardeşlik Derneği Başkanı Park Chan-suk, "Türkiye ile Güney Kore'nin kardeşliğinin sonsuza kadar devam edeceğini" söyledi.

Kore-Türkiye Kardeşlik Derneği, Seajong Kültür Sarayı’nda yeni yıl toplantısını düzenledi. Toplantıya Güney Kore’nin önde gelen isimleri katıldı. Toplantı, dernek üyelerinden eski Meclis Başkan Kim Hyon-oh’un konuşması ile başladı. Bir kaç ay önce İstanbul’un fethini konu alan kitabının tanıtımın yapanı Kim, Türkiye’de yaşadığı sıcak hatıraları dinleyicilerle paylaştı.

Kim’den sonra konuşma yapmak için Dernek Başkanı Park mikrofonu eline aldı. Dernek başkanlığına geleli bir yıl olduğuna dikkat çeken Park, iki ülke arasında ilişkilerin geliştirmek için elinde geleni yapmaya çalıştığını ifade etti. Güney Kore’nin başka ülkeler ile Türkiye gibi kardeşlik ilişkilerinin olmadığını söyleyen eski milletvekili Park, “Türkiye-Kore kardeşliği sonsuza kadar devam edecek.” diye konuştu.

Derneğin yeni yıl toplantısına Türkiye'nin Seul Büyükelçisi Naci Sarıbaş da konuştu. Büyükelçisi Sarıbaş, derneğin faaliyetleri sayesinde iki ülke ilişkilerinin güçlenmeye devam edeceğine dair olan inancının daha da kuvvetlendiğini ifade etti. Elçilik olarak derneği desteklemekten geri kalmayacaklarını söyleyen Sarıbaş, derneğin ilerde Türkiye ile Güney Kore arasındaki kardeşlik bağlarını daha da arttıracağı, büyük organizasyonlar yapacaklarına inancının tam olduğunu belirtti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER