ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 15:00

Türkiye, dev turizm kampanyası başlattı

Türkiye, dev turizm kampanyası başlattı


Kültür ve Turizm Bakanlığı, ülke tanıtımı ve turizm gelirlerinin arttırılması konusunda Azerbaycan'da dev tanıtım kampanyası başlattı. Kampanya çerçevesinde başkent Bakü sokaklarındaki taksilere, otobüslere, reklam panolarına, yaklaşık 1 milyon lira tutarında reklam yerleştirildi. 3 ay boyunca devam edeceği belirtilen kampanyada yazılı, görsel ve internet medyasından da istifade edileceği bildirildi.

Konuyla ilgili basına açıklamalarda bulunan Kültür ve Turizm Müşaviri Seyit Ahmet Arslan, artık Türkiye’nin dünyada turizm ülkesi olarak tanındığını bildirdi. Türkiye adına benzer kampanyaların dünyanın birçok yerinde yapıldığını belirten Arslan ''Azerbaycan'da 15 Mart itibariyle başladığımız turizm kampanyası 3 ay süreyle devam edecek ''dedi. Kampanyanın zamanlamasına da dikkat çeken Arslan, yaz sezonunun gelmesinden önce herkesin tatil planlarını yapmaya başladığı, bu dönemde yaptıkları organizasyonlarla tatilcilerin ilgisini Türkiye turizm potansiyeline çekmek istediklerini bildirdi. 

Önceki yıllarda Azerbaycan'dan hatırı sayılır bir turistin Türkiye’ye geldiğini ifade eden Arslan ''2012'de Azerbaycan'dan ülkemize giden turist sayısı yaklaşık 600 bin civarında idi, bu yılki hedefimiz 700 bin ''dedi. Seyyit Arslan, bu yıl yapılan organizasyonun öncekilerden farklı olduğunu bildirdi. Yapılan kampanyada Türkiye’nin daha çok deniz, kum ve güneş üçgeninin dışına çıkarak alternatif turizm ürünlerini daha ön planda tuttuklarını ifade etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER