ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Aralık 2012 Salı 16:43

Türk üniversitelerinden Laos’a ziyaret


Türkiye’den bir grup üniversitesi temsilcisi, Laos’a ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret çerçevesinde heyet, Laos’ta düzenlenen 16. ASEAN Üniversite Oyunları’nı izledi.

Türkiye’den Marmara Üniversitesi ve Süleyman Şah Üniversitesi’nden bir grup yetkili, Laos Milli Üniversitesi’nin davetlisi olarak ülkenin başkenti Vientiane’ye bir ziyaret gerçekleştirdi. Heyette Marmara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hamza Kandur, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Birol Çotuk, öğretim görevlileri Dr. Sinan Bozkurt, Dr. Nuri Topsakal ve Süleyman Şah Üniversitesi Spor Koordinatörü Eyüp Yavuz yer aldı.

Türk heyetini sıcak karşılayan Laos Milli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Soukkongseng Saignaleuth, Türk akademisyenlerinin ülkesini ziyaretinden dolayı duyduğu derin memnuniyeti ifade etti.

16. ASEAN Üniversite Oyunları’nın görkemli açılışına katılan Türk heyeti, Laos gençliğinin coşkulu gösterisine hayran kaldı. “Mini bir olimpiyat” izlediklerini belirten Prof. Dr. Kandur, “Laos üniversite gençliğinin sporda olduğu gibi bilimde de ciddi bir atılım yapacak kapasiteye sahip olduğunu.” vurguladı.

Heyetler arasında yapılan samimi görüşmeler sonucunda ortak spor eğitimi programları ile spor bilimleri projelerinin geliştirilmesine, yoğun bir akademisyen ve öğrenci değişimi yapılmasına karar verildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER