ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ekim 2012 Pazar 17:56

"Türk ulusu olağanüstü çabayla eşsiz bir zafer kazandı"

Irak Türkmen Cephesi Türkiye Temsilcisi Hicran Kazancı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.


Irak Türkmen Cephesi (ITC) Türkiye Temsilcisi Hicran Kazancı, Türk ulusunun, olağanüstü bir çaba ve fedakarlıkla verdiği bağımsızlık mücadelesinin sonunda eşsiz bir zafer kazandığını söyledi.

Hicran Kazancı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Kazancı, mesajında, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kuruşunun 89. yılının büyük bir sevinç ve coşkuyla kutlandığını belirtti.

Türk ulusunun, bağımsızlık uğruna işgalci güçlere ve işbirlikçilerine karşı verdiği onurlu bağımsızlık mücadelesinin, dünyadaki tüm ulus devletlerine örnek olduğunu vurgulayan Kazancı, "Türk milleti dün olduğu gibi bugün de uğruna şehitler vererek kazandığı bağımsızlığı ve cumhuriyeti korumaya devam edecektir. Aradan geçen 89 yılda kalkınma, ilerleme ve modernleşme yolunda büyük dönüşümler yaşayan, güçlü ekonomisi ve işleyen demokrasisiyle uluslar arası camiada saygın bir yer edinen Türkiye Cumhuriyeti, bugün de bölgesinde örnek alınan seçkin bir ülkedir." dedi.

Türk ulusunu demokrasi, hukuk devleti, temel hak ve özgürlükler gibi evrensel değerlerle buluşturan Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşamasını ve Türk bayrağının ilelebet semalarda dalgalanmasını temenni eden Kazancı, "Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları ile aziz şehitleri, rahmetle ve saygıyla anıyor, şahsım ve Irak Türkmenleri adına yüce Türk ulusunun bayramını yürekten kutluyorum.'' dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER