ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Temmuz 2013 Cuma 15:17

Türk siyasetçiler 'çifte vatandaşlık' vaadiyle oy isteyecek


 Alman Hür Demokrat Partili (FDP) Federal Milletvekili Serkan Tören ve Bavyera Eyalet Meclisi milletvekili adayı Mahmut Türker, genel seçimlere haftalar kala seçim çalışmalarına Münih’ten start verdi.

Halen Federal Mecliste İçişleri, İnsan Hakları ve NSU komisyonlarında görev aldığını ifade eden Tören, çifte vatandaşlık konusunu parti programına aldıklarını ve kuracakları hükümette bu konuyu partnerlerine kabul ettirmek için stratejik hareket edeceklerini söyledi.

Tören ayrıca, kısa süre önce Türkiye’de üniversite mezunlarına yönelik yeni bir vize uygulaması başlatarak, bu kişilerin devletten yardım almamak kaydıyla altı aya kadar Almanya’ya iş aramaya gelmelerine imkan sağladıklarını hatırlattı.

Gezi olaylarında hem eylemcilerle hem de hükümet yetkilileriyle görüştüğünü dile getiren Tören, üç yıl aradan sonra iki Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Guido Westerwelle’nin görüşüp Avrupa Birliği (AB) üyeliği müzakereleri konusunda yeni başlıklar açılması kararı aldıklarını söyledi.

Eylül ayında yapılacak Bavyera Eyalet Meclisi seçimlerinde milletvekili adayı olan Mahmut Türker ise daha çok eğitime yatırım ve okularda Türkçe dersleri verilmesi için yoğun çaba harcayacağını söyledi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER