ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 22:40

Türk kurbanları savunan avukatların bürosuna “ırkçı” saldırı


Almanya’nın Münih şehrinde görülen Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) davasına katılan kurban yakınlarının avukatlarının bürosuna “ırkçı” saldırıda bulunuldu. Avukatlık bürosunun kapısı dışkı ve idrarla sıvandı.

Almanya’da Münih Yüksek Eyalet Mahkemesi’nde aşırı sağcı “Nasyonal Sosyalist Yeraltı” (NSU) terör hücresi davası devam ederken, Türk kurbanları savunan avukatların bürosu saldırıya uğradı.

Süddeutsche Zeitung’un haberine göre, Pazartesi günü Münih’in Westend bölgesinde bulunan bir avukatlık bürosu dışkılı saldırıya uğradı.

Gazete söz konusu büronun avukatlarının NSU davasında Türk kurbanların avukatlığını yaptığını belirtti. Bir binanın ikinci katında bulunan avukatlık bürosunun kapısı dışkı ve idrarla sıvandı.

İLK SALDIRI DEĞİL

Polisten yapılan açıklamada, olayla ilgili şimdiye kadar kimsenin gözaltına alınmadığı belirtilirken, Süddeutsche Zeitung’a göre bu saldırı ırkçıların ilk saldırısı değil.

Gazete, Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) davasının başlamasından bu yana Münih’te Neo-Nazi saldırılarının artığına dikkat çekti. Gazete, Münih’te ırkçılığa karşı olan kişilerin oturduğu bir binaya boya atıldığını ve Bavyera Mülteci Konseyi’nin ofisinin camlarının kırıldığını belirtti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER